Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Starý Lískovec.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Starém Lískovci a kandidátech ČSSD za Brno-Starý Lískovec.

 


 

Brněnský poločas

Po 12.12.2016 09:34

Funkční období zastupitelstva se nachází ve své půli, což jistě stojí za malé zamyšlení. Nové vedení města Brna chtělo být jiné, chtělo mít větší dynamiku a vlastně ani nechtělo dělat politiku, ale prostě makat pro město. Odlišit se od předchozích vedení Brna, to se podařilo velmi dobře. Brňané nepamatují, že by nějakou koalici postihly hned dvě krize během roku. Originálem v brněnské politice je nesporně náměstek primátora Matěj Hollan, který svými kousky a drzým čelem mladého aktivistického politika ohromuje veřejnost i za brněnskými hradbami.

Větší dynamika ve správě věcí veřejných je úmysl chvályhodný, optimismus a odhodlání však nemůže vycházet z neznalosti limitů města. Těžko tedy Petr Vokřál nechá opravit budovu hlavního nádraží, jak sliboval v předvolebním klipu, když nádraží není města. Stejně tak třeba dobudování velkého městského okruhu či výstavba nového fotbalového stadionu není jen o velikosti primátorovy vůle. I on si na některých klíčových tématech brněnské politiky vyláme zuby. Vzpomínka na Švancarovu rozlučku mu před volbami trochu zhořkne, protože brněnské fotbalové fanoušky Janáčkovo kulturní centrum neuspokojí, ani kdyby ho otvírala svým koncertem Metallica.

Nováčci z hnutí ANO a Žít Brno možná nechtěli dělat politiku, ale naučili se jí rychle a dobře. Začali vrtěti psem, pochopili, že není důležitá skutečnost, ale politickým marketingem hlásaná virtuální realita. Dovídáme se tedy, že Brno staví Janáčkovo kulturní centrum, přitom se budují jen podzemní garáže nebo že MOTO GP zachránil Matěj Hollan (a Jihomoravský kraj s MŠMT se můžou jít bodnout). Zjištění, že radní z hnutí ANO a Žít Brno dělají politiku, je vlastně dobrým koncem mé úvahy. Protože kdo chce dělat politiku, a vedení města prostě politika je, měl by si tuto dovednost zavčasu osvojit.

 (Brněnský metropolitan Prosinec 2016)

 

Ing. Oliver Pospíšil
člen Zastupitelstva města Brna (ČSSD)