Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Starý Lískovec.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Starém Lískovci a kandidátech ČSSD za Brno-Starý Lískovec.

 


 

Matěj Hollan je konečně náměstkem pro VŠECHNO

Čt 28.07.2016 13:17

Koaliční politici dělají další rošády na brněnském magistrátu. Z Hollana je expert na dopravu neboli dopravák...chtělo by se říci spíše dolevák.

Nedávnou krizi na brněnské radnici, kdy se ona nechvalná čtyřkoalice rozpadla, aby nakonec vznikl slepenec už ne čtyř, ale rovnou pěti stran, znamenala další roztodivné rošády uvnitř brněnského magistrátu. Politici ANO, KDU-ČSL, Stranou zelených, Žít Brno a TOP 09 si znovu rozebrali úředníky a bylo a je úplně jedno, že do roku 2014 všechny koalice a i ta poslední vedená brněnskou ČSSD dodržela řád a letité rozdělení jednotlivých odborů do úseků, které měly logiku a odbornou podobnost.

Aby ANO totiž zachránilo svoji koalici, přizvalo TOP 09 a to znamená, že pro TOP musel být zřízen další post náměstka a tomu zase dát nějaké odbory, aby vypadalo, že má nějaké kompetence. Když se zadíváte na nové organizační schéma, zjistíte sami onen nepořádek. Kdo však z krize vyšel opravdu velmi zajímavě, je náměstek M. Hollan, který už ve městě neřídí pouze kulturu a zdravotnictví (které s úlevou opustil), ale nově si přibral také odbor dopravy a odbor dopravněsprávních činností. Je to klasický „pelmel“ všeho. Bývalý politický aktivista bojující před rokem 2014 proti brněnskému magistrátu, má nyní na starosti veškeré pro Brno tak důležité dopravní projekty, které musí nejenom hájit, ale zejména i prosazovat. Mnoho z nich dříve veřejně kritizoval a dehonestoval svojí, jak jinak než facebookovou rétorikou, i nemnoho slušných a odborně zdatných úředníků. Dnes s nimi bude muset začít spolupracovat anebo ještě jinak. Bude muset s nimi začít komunikovat napřímo, on, polovystudovaný muzikolog. Už dávno nestačí, aby vykřikoval, jak moc chce v Brně cyklistické stezky v centru, teď je to on, kdo je bude muset začít dělat a prosazovat. Už to bude on, kdo musí pokračovat ve velkém městském okruhu a ne jen kritizovat všechny řidiče v Brně, že moc jezdí auty. Tak uvidíme, zdali toho dokáže tolik jako například v kultuře či zdravotnictví, kdy rozporuplným výběrovým řízením na ředitele divadla Radost proti sobě poslal velkou část kulturní veřejnosti a nebo krokem o sjednocení městských nemocnic úrazové a u Milosrdných bratří. To dopadlo tak, že řád pravděpodobně převezme nemocnici do svých rukou tentokrát už bez města, resp. bez Hollana. Takže pane náměstku, doprava nebo doleva?

Petr Svoboda