Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Starý Lískovec.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Starém Lískovci a kandidátech ČSSD za Brno-Starý Lískovec.

 


 

Náš Matěj po dvou letech vlády Brnu

St 29.06.2016 16:43

Kritizoval bývalého primátora Romana Onderku za to, že dopravě nerozumí, a tak si ji pro jistotu vzal při druhém pokusu sestavení nové, tentokráte už ne čtyř-, ale pětikoalice přímo pod sebe. On sám, vystudovaný bakalář v oboru muzikologie. O kom, že je řeč? O Matěji Hollanovi, náměstku primátora, který do poloviny volebního období měl na starosti kulturu a zdravotnictví a nyní má nově i dopravu. Zastavme se ale u toho, co vše v jednotlivých kapitolách udělal.

Zdravotnictví: po nástupu do funkce v r. 2014 oznámil, že chce sloučit Úrazovou nemocnici a Nemocnici Milosrdných bratří a to bez toho, aby si předem některé věci nastudoval. Po tomto oznámení se strhla lavina nevole od duchovních z řádu Milosrdných bratří se sídlem ve Vídni, kteří se na základě moudrého Matěje rozhodli již nebýt „městskou“ nemocnicí, ale osamostatnit se. Nechtěli prostě snést diletantský způsob vedení zdravotnictví od aktivisty Matěje Hollana. Narychlo musel situaci uklidňovat primátor, ale jak to vše dopadne, to se teprve uvidí. Poté jeho vztah ke zdravotnictví rázem ustrnul a již ho přestalo zajímat.

Proto se obrátil na kulturu, které by měl, aspoň podle vzdělání, rozumět více. Nicméně opět nepřipraven vstoupil do výběrového řízení na ředitele Loutkového divadla Radost, které ovlivnil ze své politické funkce natolik, že i člověku neznalému brněnského prostředí bylo jasné, že dosavadní a velmi uznávaný ředitel Vlastimil Peška musí z funkce odejít, protože Matěj Hollan tam má svého „koně“. Po několika vlnách odporu z řad kulturní laické, ale i odborné veřejnosti musel Matěj opět otočit a raději nechal ředitele Pešku pokračovat. To byl jeho vstup do kultury. Dále nelze zapomenout na to, že on a jeho koalice v roce 2015 „rozházela“ miliardovou rezervu peněz, tedy částku, kterou minulá koalice naspořila na horší časy. Je všem jasné, že tyto prostředky Matěj Hollan nejvíce rozdal těm „svým“ z jeho okolí. To jsou přece ti nejpotřebnější. V kultuře se ale rád pyšní i tím, že zahájil výstavbu Janáčkova kulturního sálu (JKC). Naposledy zde provázel i světoznámou mezzosopranistku Magdalenu Koženou, které ukazoval, jak pokračují práce na JKC. I tady ale opět netrefil nebo spíše nechtěl trefit. Brněnské veřejnosti se totiž bojí říci, že na ul. Veselé se momentálně staví podzemní garáže, jejichž stavba byla zahájena před volbami v r. 2014. Výstavba JKC, kterou podporují všichni, to ale není. Matěj Hollan to ovšem ví, ale nechce říci pravdu, ani sobě, ale už vůbec ne lidem v Brně. Bohužel.

Podobně bychom mohli mluvit o jeho „drsném“ boji proti vymýcení hazardu, tím se totiž před volbami rovněž halasně prsil. Je dnes již asi dávno zapomenuté, že boj proti hernám vyhlásilo město Brno dávno před Hollanem, a že Brno bylo tehdy jako první město v ČR, které se vzepřelo MF ČR, které povolovalo herny. Matěj si toto téma uzmul pro sebe a vyšlo mu to. Ale nebyl by to Matěj, kdyby se opět neukázala pravda. Ta se zjevila v červnovém zastupitelstvu MČ Brno-střed, kde jeho soukmenovci ze Žít Brno hlasovali pro výjimku, tedy pro povolení hazardu v některých provozovnách. Tím dal najevo, kde je jeho charakter a o co či za koho bojuje. Za hazard a ochranu dětí před ním ale určitě ne.

A tak si Matěj Hollan vzal i dopravu, aby zjistil, že i tady se dá bez příprav a bez studia některých dokumentů celkem slušně „tvořit“. A tak tvoří. Uvidíme co?? Číst z papírů se mu ale moc nechce, protože jak při jednáních Rady města Brna, tak při schůzích Zastupitelstva

města Brna většinu času tráví na mobilu a ruku zvedá, aniž by tušil, o co se jedná. Jestli si tam hraje počítačové hry či píše sms, je nepodstatné. Zlí jazykové tvrdí, že od magistrátu dostal za dobu dvou let už několik mobilů… no aby ne, když je to jeho hlavní pracovní nástroj…

 .