Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Starý Lískovec.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Starém Lískovci a kandidátech ČSSD za Brno-Starý Lískovec.

 


 

Školku v Kamechách postaví město nejdříve až za 3 roky po volbách

Po 22.08.2016 12:30

Po dvou letech vlády polorozpadlé a znovu slepené brněnské koalice uviděla světlo světa konečně smlouva, která zaručuje obyvatelům sídliště Kamechy výstavbu mateřské školy. Asi už si dnes, po dvou letech vlády, nevzpomenou zejména zástupci ANO, že před volbami slibovali obyvatelům Kamech, že do roka zde vyroste nová školka.

Tenkrát v roce 2014 vrcholil demografický nárůst dětí, jejichž rodiče nutně potřebovali mít k dispozici místa v mateřské škole. Primátor Vokřál tehdy ubezpečoval, že do roka se začne stavět. Můžeme se jen domnívat, zdali to byl pouze politický romantismus či bohapustý politický chladný kalkul, jak ovládnout voliče na sídlišti v Kamechách. Pravda je taková, že školka bude podle této smlouvy nejdříve stát na přelomu srpna a září, tedy ve školním roce 2017/2018 a existuje stále velká neznámá, zdali bude řádně připravena pro nové děti. Je jasné, že školka maminkám určitě pomůže, nicméně už určitě nepomůže těm, kterým byla před více než dvěma lety slíbena.

Pokud člověk aspoň trochu vnímá kroky současné koalice na brněnské radnici, zjišťuje, že stále více přibývá slov, nápadů, idejí, ale že skutky a finálová řešení nepřicházejí. Letos měla být dokončena rekonstrukce přednádražního prostoru na ul. Benešové, měla být zahájena výstavba nové atletické haly v univerzitním kampusu či se mělo schylovat k zahájení oprav ulice Veveří a Štefánikové. Nic z toho se neděje. Slyšíme pouze sliby, názory a ideje a ještě nám k tomu hraje youtobe, kdy je jeden z náměstků brněnského primátora vysvlečen v trenýrkách a mrskán jakousi dámou. Ten člověk, toho času náměstek, není normální, což už vědí téměř všichni Brňáci.

Kdyby to mysleli zástupci ANO s obyvateli Kamech opravdu vážně, věděli by, že investiční proces takových staveb trvá řádově několik měsíců a někdy i let, a že neexistují rychlá řešení. Jejich nepravdivá kampaň sice pro ně sama přinesla výsledky, dostali se k moci na brněnské radnici, ale zároveň ukázala, že obyvatelům města a sídliště Kamechy, nepřinesla žádnou pomoc. Výsledkem je pak ono mrskání náměstka. Jak ubohé.

Petr Svoboda