Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Starý Lískovec.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Starém Lískovci a kandidátech ČSSD za Brno-Starý Lískovec.

 


 

Stanislava Slavíková: Kvalitní zdravotnictví, zvýšení minimální mzdy, žádné další škrty v sociální politice a boj s korupcí - to jsou moje priority

Ne 16.09.2012 21:24

Tisková konference 10. 9. 2012: Kandidátka ČSSD do Senátu Parlamentu ČR pro volební obvod Brno-město, Stanislava Slavíková se v rámci své kampaně zaměřuje na osobní setkání s lidmi, kterým kromě představení svého osobního politického programu nabízí i bezplatnou a preventivní zdravotní prohlídku.

„Zdravotnictví a hlavně udržení jeho kvality a dostupnosti považuji za jednu z hlavních priorit své kandidatury. Zároveň chci v senátu bojovat proti vzrůstajícímu zpoplatnění lékařské péče, a proto se lidé na mých mítincích setkají i s „mobilní ordinací“, kde jim bude zdarma poskytnuta lékařská preventivní prohlídka. Tímto symbolem chci upozornit na skutečnost, že přestože si lidé po celý svůj život poctivě platí zdravotní pojištění, v případě potřeby lékařské péče si musí platit ještě navíc,“ upozornila na zajímavý doplněk své kampaně Stanislava Slavíková.

V své kampani také nepoužívá klasické billboardy, které potkáváme u silnic, ale zaměřuje se na plochy na dopravních prostředcích Dopravního podniku města Brna. „Peníze takto utracené v kampani alespoň nejdou do kapes reklamních agentur, ale skončí v dopravním podniku, který je může použít na zkvalitnění svých služeb pro občany města Brna,“ vysvětluje Stanislava Slavíková.

Za další priority své kandidatury a svého programu považuje Stanislava Slavíková zvýšení minimální mzdy, kterou ve stávající výši považuje za naprosto nedostatečnou. Je také proti dalším škrtům v sociální politice a naopak hodlá podporovat všechny zákony, které povedou k zabezpečení důstojného stárnutí. Dalším velkým tématem její kandidatury je boj proti lichvě a nespravedlivým exekucím, které pro malý dluh často přivedou občany do neřešitelných situací.

„Kromě těchto priorit se chci také zaměřit na boj s korupcí. Nikoli ale v té všeobecně rovině slibů, které můžeme slyše odevšad. Já se chci zaměřit na prosazení zákona o majetkových přiznáních, který umožní sledovat původ majetků a finančních prostředků, což může výrazně přispět k očištění politiky od korupce,“ dodala Stanislava Slavíková.